VIDEÓFELÜGYELETI IRÁNYELV

VALROM INDUSTRIE SRL

Végrehajtás időpontja: 19.02.2024

1.  Bemutatkozó

1.1.   A Valrom Industrie SRL videokamerás megfigyelőrendszerekkel rendelkezik azon épületekben, ahol működik. Ez a szabályzat részletezi a megfigyelés célját és az érintettek alapvető jogainak és szabadságainak tiszteletben tartása érdekében követendő eljárást.

1.2.   A jelen szabályzat megalkotásakor az Adatvédelmi Rendelet (GDPR) 190. sz. törvény 2018/333. GD 2003/301. 2012/174. sz. ANSPDCP határozat 2018/XNUMX.

1.3.   Ez a szabályzat a Valrom Industrie SRL (a továbbiakban: "Valrom") minden olyan munkahelyére vonatkozik, ahol videó megfigyelő kamerákat használnak.

2.  A térfigyelő kamerák helyei

2.1.   A videó megfigyelő rendszer azokon a helyiségeken működik, ahol a cég tevékenysége folyik, és megfelelő jelzéssel tájékoztatják a munkatársakat, vásárlókat/beszállítókat, látogatókat stb. (a továbbiakban „érintettek”), hogy a térfigyelő kamerák működési területén tartózkodnak.

2.2.   A térfigyelő kamerákat úgy helyezték el, hogy lehetőség szerint lefedjék a Valrom telephelyének valamennyi terét, így az épületeken belül és kívül is, a fizikai biztonsági kockázatelemzésekben így azonosított veszélyeztetett területeken helyezkednek el.

2.3.   Elvileg nem ellenőrzik azokat a területeket, amelyek nagyobb mérlegelési jogkört kínálnak.

2.4.   A térfigyelő kamerák felszerelésére az érintettek magánéletére gyakorolt ​​hatás felmérése után kerül sor.

3.  A gyűjtött adatok típusai és gyűjtésük célja

3.1.   A Valrom zártláncú televíziós rendszert használ betörésjelző rendszerének részeként, hogy megvédje tulajdonát, eszközeit, alkalmazottait és vásárlóit/látogatóit. A videó megfigyelő rendszer által szolgáltatott adatokat saját tevékenységének nyomon követésére és racionalizálására is használják. Van egy külön rendszer is, amely videokamerákat használ a regisztrációs számok automatikus felismerésére, a Bukarest, Bd. Preciziei no. 28, 6. szektor.

3.2.   A videomegfigyelő rendszereknek a célok, áruk és értékek biztonságának biztosítása érdekében történő alkalmazása a 333/2013 törvényben és annak módszertani szabályaiban előírt jogszabályi kötelezettségen alapul. Ebben az értelemben a videó útján megszerzett adatok feldolgozása hozzájárul a biztonsággal és védelemmel kapcsolatos események megelőzéséhez, elrettentéséhez, kezeléséhez és adott esetben kivizsgálásához, a lehetséges fenyegetésekhez vagy a jogosulatlan fizikai hozzáféréshez, beleértve a védett épületekbe vagy helyiségekbe való jogosulatlan hozzáférést is. ahol a belépés csak a "belépőkártya". A térfigyelő kameráknak az informatikai infrastruktúra védelme is van.

3.3.   A videó megfigyelő rendszer által szolgáltatott adatok a Valrom tevékenységének figyelemmel kíséréséhez és racionalizálásához fűződő jogos érdeke alapján auditok lefolytatása céljából felhasználhatók. Az auditok célozhatják a berendezések megfelelő működését, a munkavállalók munkanormáknak és utasításoknak való megfelelését (kép- vagy megfelelőségi audit), vagy célozhatják a csalások megelőzését/felderítését/kivizsgálását, egyes alkalmazottak helytelen viselkedését. Ugyanezen célból, a tevékenység nyomon követésére, ésszerűsítésére az automatikus regisztrációs számfelismerő rendszer adatait is felhasználják.

3.4.   Valamennyi térfigyelő kamera a nap 24 órájában, a hét minden napján működik, és olyan képeket készít, amelyek lehetővé teszik a lefedett területen lévő személyek és járművek azonosítását. A képeket digitális formátumban tároljuk, és adott esetben olyan információkat szolgáltathatnak, mint a dátum, rendszám, megfigyelt hely, idő.

3.5.   A megfigyelőrendszereket a korábban említetteken kívül más célokra nem használják. A videofelvételek – kifejezett kérésükre – továbbíthatók állami szerveknek (pl. bíróságok, ügyészségek, rendőrség stb.).

3.6.   A videokamerás megfigyelőrendszer működésében hozzáférési és hozzárendelési joggal rendelkező felhasználók időszakos utasításokat kapnak az adatvédelmi jogszabályok és az érintettek alapvető jogainak betartása érdekében.

4.  Információközlési kérelmek

Az érintettek hozzáférése a képekhez

4.1.   Az érintettek kéréseiket írásban, e-mailben a dataprotection@romstal.ro címre vagy a bukaresti, Bd. Preciziei no. 28, 6. szektor, elegendő részletet jelölve ahhoz, hogy időben meg lehessen határozni a kép rögzítésének pillanatát és az azonosítandó adatokat, illetve az érintett személyazonosságának igazolását. A videokamerás megfigyelési tevékenységben részt vevő személyek és a lefilmezett képek adminisztrációjáért felelős személyek az érintettek jogainak gyakorlására vonatkozó eljárási rend - PG 028 -ban foglaltak szerint járnak el.

4.2.   Abban az esetben, ha a Valrom úgy találja, hogy egy másik személy adatainak nyilvánosságra hozatala miatt nem tud eleget tenni az adatokhoz való hozzáférés iránti kérelemnek, elutasítja a kérelmet, kivéve, ha a másik személy nyilatkozatot küld a Valromnak, amellyel kifejezett hozzájárulását adja. hogy adatait a kérelmezővel közöljék.

4.3.   Minden hozzáférési kérelem nyilvántartásba kerül, amely tartalmazza az érintett nevét, dátumát, időpontját, térfigyelő kameráját, a nyilvánosságra hozatal okát és a kérelem megválaszolásának dátumát.

Képek elérése és közzététele harmadik felek számára

4.4.   Harmadik fél által a képek nyilvánosságra hozatalára irányuló kérelmet írásban kell benyújtani, a Ptk. 4.1. Az art. 4.2. ennek megfelelően alkalmazza.

4.5.   Kivételes körülmények között a képek harmadik személy részére történő közlésére jogszabályi kötelezettség esetén sor kerülhet (pl. bűncselekmény elkövetése miatti személy azonosítása céljából).

4.6.   Ezek a közzétételek az adatvédelmi tisztviselő hozzájárulásával történnek.

4.7.   A harmadik félnek történő bármilyen adatközlés egy nyilvántartásba kerül, amely tartalmazza a kérelmezőt, a dátumot, időpontot, a térfigyelő kamerát, a nyilvánosságra hozatal okát és a megkeresés megválaszolásának dátumát.

4.8.   Emellett a képekhez kivételes esetekben és csak a rendszergazda előzetes jóváhagyásával férhetnek hozzá a Valrom által a videó megfigyelő rendszer megfelelő működése érdekében igénybe vett szolgáltatók.

5.  Képtárolás és rendszerfelhasználók

5.1.   A térfigyelő kamerák képei a rögzítéstől számított 30 napnál tovább nem őrzhetők meg, kivéve, ha bűncselekményt vizsgálnak, vagy ha uniós vagy nemzeti jog hosszabb időtartamot ír elő.

5.2.   A tárolt képek automatikusan törlődnek a rögzítésük sorrendjében.

5.3.   Ha egy képet meg kell őrizni további vizsgálat vagy biztonsági incidens esetén bizonyítékként szolgálni, akkor azt a nyomozás idejére meg kell őrizni.

5.4.   Ha egy kép 30 napnál hosszabb ideig történő tárolása szükséges, az adatvédelmi tisztviselő értesítést kap, és engedélyezi az ilyen kérést.

5.5.   A videó megfigyelő rendszeren keresztül gyűjtött képek/felvételek korlátozottan férhetnek hozzá a rendszergazdához, a céges adminisztrátorhoz, a biztonsági vagy auditálási feladattal megbízott személyekhez.

5.6.   A hozzáférési jogot a felhasználók az adminisztrátor döntése alapján, meghatározott célból, ismeretigény alapján, csak azon erőforrásokra biztosítják, amelyek a szolgáltatás feladatainak ellátásához feltétlenül szükségesek.

6.  Biztonság

6.1.   A videórendszer biztonságának védelme és az érintettek jogainak tiszteletben tartása érdekében az alábbi technikai és szervezési intézkedéseket vezették be:

-          a képek tárolási idejének korlátozása;

-          az adathordozók (a szerverek, amelyeken a rögzített képeket tárolják) biztonságos helyen, fizikai és szoftveres biztonsági intézkedésekkel védett helyen találhatók;

-          felhasználói hozzáférés csak bizonyos eszközökről (hálózatban regisztrált IP-kről) történik, amelyekre az informatikai alkalmazás telepítve van, és amely csak felhasználó és jelszó alapján teszi lehetővé a hozzáférést;

-          minden hozzáférési joggal rendelkező felhasználó titoktartási nyilatkozatot írt alá, mellyel kötelezi magát a vonatkozó jogszabályi rendelkezések betartására;

-          csak a céges adminisztrátor jogosult a felhasználók hozzáférési jogait megadni, módosítani vagy törölni;

-          a rendszergazda folyamatosan frissített listát vezet a videó megfigyelő rendszerhez hozzáférési joggal rendelkező személyekről, a hozzáférés típusának megadásával;

-          Az adatvédelmi tisztviselővel minden új videórendszer vásárlása vagy telepítése előtt konzultálni kell.

7.      Az érintettek tájékoztatása a videó megfigyelésről

A Valrom a jelen szabályzat egy példányát kérésre az érintett személyek rendelkezésére bocsátja. Ez a szabályzat leírja a célt, a követendő eljárásokat, és megadja az adatvédelmi tisztviselők elérhetőségét azok számára, akik meg kívánják beszélni a videó megfigyelés mikéntjét.

Az érintettek figyelmeztetése, hogy a Valrom helyiségeiben videó megfigyelés alatt áll, megfelelő jelzésekkel történik, amelyek jelzik, hogy a videó megfigyelő rendszer működik. A megfelelő táblák (1. melléklet) a Valrom telephelyének bejáratánál láthatóan ki lesznek helyezve, és tartalmazzák a személyes adatok kezelésével kapcsolatos lényeges információkat:

(I)                 Üzemeltető személyazonossága és elérhetőségei;

(Ii) a              Információk feldolgozása;

(Iii)   A videó megfigyelés célja(i).

(Iv)    Az érintett jogai

Az érintett jogainak gyakorlása érdekében (az adatokhoz való hozzáférés, törlés, adatkezelés korlátozása, tiltakozás, panasz megfogalmazása) erre vonatkozó kérelmét kell benyújtania az alábbi elérhetőségeken: Bukarest, Bd. Preciziei no. 28, 6. szektor, telefon 021.317.38.00, e-mail dataprotection@romstal.ro