București - Bd. Preciziei 28, sector 6
Postat acum 3 luni

Candidatul ideal

Cerinte:
– Studii medii finalizate – specializarea sculer matriter – matrite injectie
– Experienta de minim 2 ani in mentenanta matrite masini de injectie
– Cunoasterea procesului de fabricatie prin injectie
– Intelegerea procesului de injectie a maselor plastice
– Cunoștințe de citire / interpretare desene si scheme tehnice
– Cunostinte de utilizare instrumente de masurare si control al fabricatiei

Descrierea jobului

Principalele responsabilitati:
Activitatea se desfasoara in cadrul atelierului de intretinere matrite, unde sculer-matriterul:
• Efectueaza activitati legate de intretinerea ordinara si extraordinara a matritelor utilizate in procesul productiv din cadrul Sectiei Injectie Mase Plastice
• Efectueaza interventii la matrite pentru schimbul de tipodimensiune sau pentru a efectua remedieri a unor defectiuni
• Realizeaza ajustari ale matritelor in functie de standardele de fabricatie (filetari, gauriri, lustruiri)
asigura procesul de intretinere a matritelor cu toate consumabilele necesare
• Identifica si propune Sefului Departament Injectie necesarul de piese de schimb si materiale pentru efectuarea lucrarilor de intretinere a matritelor
• Asigura suport Operatorilor Productie in utilizarea corecta si eficienta a matritelor

Caracteristici Job

Departament

Producție

Nivel Educație

Școală profesională/Liceu

Locație

Bd. Preciziei 28, sector 6, București

Tip Job

Full-Time

Program de lucru

Zi

Este necesar un numar de telefon valid.

Prin aplicarea pentru acest loc de muncă, ne oferiți confirmarea dumneavoastră pentru acceptul Politicii de Confidențialitate cât și a Protecției Datelor Personale.